اخبار
1399/9/9 یکشنبه
شهر الکترونیک لازمه مدیریت شهری/ منطقه 2 درصدد افزایش ارائه خدمات غیرحضوری به شهروندان
جلالیان عنولان کرد:

مدیر منطقه 2 شهرداری کرج با اشاره به اینکه حرکت به سمت تحقق شهر الکترونیک، شهروند الکترونیک و شهرسازی الکترونیک ضرورت عصر امروز است، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا باید این مهم بیش از گذشته نیز محقق شود تا بتوان در اسرع وقت کار ارباب رجوعان را به سرانجام رساند.

به گزارش روابط عمومی منطقه 2 شهرداری کرج: مرتضی جلالیان در جلسه کمیته برنامه ریزی که با حضور معاونان و مدیران منطقه در سالن جلسات برگزار شد، با اعلام این مطلب اظهار داشت: در راستای تحقق شهر الکترونیک در مدیریت شهری، باید با فراهم آوردن بسترهای اجتماعی، فرهنگی  و ایجاد زیرساخت‌های فناورانه، زمینه های کاهش زمان در انجام وظایف امور شهروندان و جلوگیری از هدر رفت وقت ارباب رجوعان را فراهم آورد.

وی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی به شهروندان در خصوص ترویج شهر الکترونیک افزود: شیوع ویروس کرونا بحرانی است که به دلیل سطح همه گیری بالا، ممنوعیت حضور جمعیت در فضاهای شهری را همراه داشته و این روزها توان ارائه خدمات شهری به صورت الکترونیک اهمیت زیادی دارد که باید این مهم در شهروندان نهادینه شود.

این مسئول با اشاره به اینکه یکی از مهمترین فرصت‌هایی که ویروس کرونا ایجاد کرده، توسعه ارتباطات دیجیتالی است که شهر الکترونیک یکی از مهمترین مصادیق آن به شمار می‌رود، ادامه داد: در این راستا منطقه 2 همگام با سایر نهادها درصدد افزایش ارائه خدمات غیرحضوری و الکترونیک به شهروندان است که باید بسترهای لازم جهت تحقق این مهم فراهم شود.
جلالیان با اشاره به اینکه چابک سازی سیستم‌های سازمانی و مدیریت شهری در ارائه خدمات بهتر به شهروندان بخشی از هوشمندسازی و حرکت به سمت و سوی شهر هوشمند است، یادآور شد: منطقه 2 از هرگونه طرح و ایده در حوزه هوشمندسازی و تحقق شهر الکترونیک حمایت می کند.

وی اظهار داشت: آنچه امروزه توسعه و بهره‌وری خدمات مدیریت شهری را تضمین می‌کند، مشارکت شهروندان در فعالیت‌های شهری است که می‌تواند مقبولیت و رضایت‌مندی آنها را برای مدیریت شهری توأمان به ارمغان آورد.

مدیر منطقه 2 شهرداری کرج با بیان اینکه مشارکت شهروندان در اجرای پروژه، تضمین گر نگهداشت این پروژه‌هاست، افزود: اعمال نظرات و سلیقه شهروندان در اجرای پروژه‌ها نه‌تنها هزینه اضافه‌ای به شهرداری تحمیل نمی‌کند بلکه توجه به نیازهای آن‌ها، حس مشارکت مردم را در نگهداری از  پروژه‌ها  تقویت و نهادینه می‌کند.
جلالیان یادآور شد: در این زمینه از تمامی صاحب نظران، جوانان اهل ایده و فکر، نخبگان و اهل فن این حوزه دعوت می شود تا با ارائه طرح ها و ایده های خود، مدیریت شهری را در تحقق شهر الکترونیک یاری دهند.

این مسئول در پایان تاکید کرد: از جمله مزایای مشارکت شهروندان در امور شهری می توان به پایداری پروژه ها، کاهش هزینه ها، افزایش درآمد، کاهش تخلفات، افزایش زیبایی شهر و اعتماد ارباب رجوعان به مدیریت شهری اشاره کرد.

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج میباشد.

www.karaj.ir